19 | 08 | 2019

Wigilie klasowe w PSP

Wigilie klasowe w PZSP w Olszance

Zgodnie z tradycją  w naszej szkole w grudniu -  w ostatnim dniu nauki w roku kalendarzowym - klasy wraz ze swoimi  wychowawcami organizują wigilie klasowe. I choć  każda grupa organizuje je na swój sposób, to   atmosfera panująca podczas spotkań jest zawsze niezwykła, magiczna i bardzo świąteczna.

Przed  wspólnym spotkaniem z wychowawcami, jak co roku  uczniowie PZSP w Olszance udali się do holu szkoły, który na ten czas przepięknie przystrojony z szopką, pałacem Heroda,  gwiazdą betlejemską, zapraszał na jasełka – bożonarodzeniowe widowisko przygotowane przez  panie: Beatę Kunę, Ewę Chruszczewską i Beatę Malczewską. Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka przeplatane były kolędami i pastorałkami w wykonaniu solistów, instrumentalistów i młodych aktorów z naszej szkoły.  Zasłuchani w kolędy, z refleksją wypływającą z przedstawienia i życzeniami od Dyrekcji szkoły uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal, w których czekały już  na nich przygotowane  potrawy wigilijne i nakryte odświętnie stoły. Podczas spotkań klasowych uczniowie, dzieląc się opłatkiem, składali sobie bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia, śpiewali kolędy, żartowali. Było bardzo rodzinnie i świątecznie. Serdecznie dziękujemy  rodzicom naszych uczniów, którzy pomimo obowiązków i świątecznej gorączki, znaleźli czas, aby przygotować na te uroczyste spotkania  prawdziwie wigilijny poczęstunek. Dziękujemy.

Życzymy wszystkim  zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia, pyszności na wigilijnym stole, wspaniałej rodzinnej atmosfery, wypełnionej melodią staropolskich kolęd,  mnóstwa prezentów pod zieloną choinką, oraz  spełnienia marzeń w Nowym Roku 2018.

Tekst i zdjęcia Joanna Sowierszenko

Spotkanie wigilijne

"Przybieżeli do Betlejem pasterze ..." - słowa i dźwięk tej kolędy można było usłyszeć podczas spotkań wigilijnych w klasach. Była to dla nas okazja do łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń z głębi serca płynących, wspólnego kolędowania. Opowiadaliśmy o tradycji związanej ze świetami Bożego Narodzenia, najsmaczniejszych potrawach, jakie można znaleźć na stołach wigilijnych w naszych domach. Spotkania wigilijne w klasach pozwalały nam poczuć świateczną atmosferę. W takim nastroju żegnaliśmy się w piątek 20 grudnia życząc sobie zdrowych, radosnych świąt.

tekst: Wioletta Perkowska

foto: Joanna Sowierszenko